• ..

WYNIKI GMINNYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH

BOGDANIEC 2015  GIMNAZJUM

Kiermasz Wielkanocny i I Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Bogdaniec i Dyrektora Zespołu Szkól w Bogdańcu 2015.

29 marca w hali Zespołu Szkół w Bogdańcu od godziny 12.00 rozpoczął się turniej tenisa stołowego, w którym uczestniczyło około 40 osób. Przygotowany został przez nauczycieli Zespołu Szkół w Bogdańcu i Akademię Piłki Siatkowej.

„Szkoła w ruchu” podsumowanie roku szkolnego 2013/2014 - Warszawa 19.09.2014

19 września 2014r. w Szkole Podstawowej nr 26 imienia Mirosława Biernackiego na Warszawskiej Woli odbyło się  uroczyste zakończenie Roku Szkoły w Ruchu.
 Województwo Lubuskie reprezentował Zespół Szkół w Bogdańcu.

Wspaniała zabawa na długiej przerwie

Dnia 12 września 2014 w Zespole Szkół w Bogdańcu odbyły się zajęcia ZUMBY dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum prowadzone przez instruktorkę Panią Dagmarę.

Działania  realizowane w Szkole Podstawowej w ZS w Bogdańcu w ramach wychowania fizycznego/zajęć sportowych obowiązkowych i pozalekcyjnych.

Działania realizowane w Szkole Podstawowej w ZS w Bogdańcu podczas różnorodnych zajęć w ramach propagowanej aktywności fizycznej.

Działania realizowane w Gimnazjum w ZS w Bogdańcu.

W roku szkolnym 2013/2014  Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Bogdańcu i Gimnazjum w Zespole Szkół w Bogdańcu uczestniczą w ogłoszonym przez Ministra Edukacji Narodowej konkursie wynikającym z akcji „Ćwiczyć każdy może” w ramach „Roku szkoły w ruchu”.  Każda ze szkół walczy o uzyskanie tytułu „Szkoły w ruchu” i tablicy pamiątkowej. Nauczyciele i uczniowie realizują działania na rzecz aktywności fizycznej w następujących obszarach:

Ruch w szkole

• wychowanie fizyczne – zajęcia edukacyjne (obszar nr 1)
  • wychowanie fizyczne – alternatywne formy realizacji zajęć wychowania fizycznego (WF) (obszar nr 2)
  • edukacja zdrowotna (obszar nr 3)
  • kwalifikacje i doskonalenia nauczycieli WF oraz wychowawców edukacji przedszkolnej (obszar nr 4)
  • pozalekcyjne zajęcia sportowe (obszar nr 5)

Ruch poza szkołą

• zajęcia zorganizowane  (obszar nr 6)
  • zajęcia niezorganizowane (obszar nr 7)
  • aktywność z udziałem rodziny (obszar nr 8)
  • aktywny wypoczynek (obszar nr 9)

Nasze działania mają na celu propagowanie aktywności fizycznej, którą może uprawiać każdy niezależnie od wieku i kondycji.  Podejmowane inicjatywy wywierają wpływ na rozwój somatyczny, psychiczny i motoryczny organizmu. Różnorodność zadań ruchowych, organizowanych w szkole, doskonali poziom sprawności fizycznej młodego pokolenia, która w dużym stopniu zależy także od ich trybu życia.

Więcej informacji na stronie MEN http://www.szkolawruchu.men.gov.pl/index.php/aktualnosci

D. Fabianowicz