• ..
«   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ...   »

31 maja –Światowy Dzień bez Papierosa

31 maja 2018r nasza szkoła włączyła się w  kampanię społeczną "Nie spal się na starcie" zorganizowaną przez fundację Aflofarm. Głównym celem kampani jest promowanie zdrowego stylu życia, budowanie świadomości wśród młodzieży na temat szkodliwości palenia tytoniu oraz kształtowanie postaw dbania o własne zdrowie i innych ludzi.
Ucznowie  naszej szkoły zorganizowali wystawę plakatów oraz obejrzeli film związany z tą tematyką.

Kiermasz podręczników i książek używanych w Szkole Podstawowej w Bogdańcu

20 czerwca (środa) 2018r odbędzie się kiermasz podręczników oraz książek używanych w Szkole Podstawowej w Bogdańcu.  Uczniowie Szkoły  Podstawowej będą sprzedawać lub kupować podręczniki na 4  godzinie lekcyjnej w świetlicy sp (klasy 3-6 sp). Przedmiotem sprzedaży mogą być podręczniki do przedmiotu język niemiecki oraz inne ( np. lektury). Koordynatorkami  kiermaszu  w SP będą  panie: Anna Bucholska  oraz Anna Moleda.

Wizyta klasy II w Poznaniu

W czwartek, 14.06.2018r.dzieci z klasy II SP wybrały się na wycieczkę do Poznania. Wizytę rozpoczęły od udziału w warsztatach w Rogalowym Muzeum Poznania.

Piknik Rodzinny

Bogdaniec, moja mała ojczyzna

8 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu odbył się XI gminny konkurs wiedzy o regionie  „Bogdaniec – moja mała Ojczyzna”.

PLANOWANY JADŁOSPIS - szkoła

04.06.2018 - 21.06.2018 - planowany jadłospis - szkoła

3 miejsce w Turnieju Przyrodniczym z okazji Dnia Ziemi!

Miło jest nam poinformować, że nasza drużyna w składzie: Natalia Kamińska, Wojciech Serkis i Piotr Buchla (wszyscy z klasy 3B) zdobyli 3 miejsce w XVI  Międzygminnym Turnieju Przyrodniczym z okazji Dnia Ziemi w Ściechowie.

Drużyny musiały wykazać się wiedzą dotyczącą ochrony przyrody w Polsce i na świecie oraz znajomością gwary łowieckiej. Gratulujemy!
Beata Stankiewicz

Pomóż i okaż zainteresowanie - „Potrafię Pomóc”

”Każdy człowiek z całego serca stara się pomóc drugiemu,

pomaga równocześnie sobie”.