• ..

Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Bogdańcu została wytypowana przez Ośrodek TVP Technologie, Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie oraz Oddział Terenowy TVP Gorzów Wlkp. do udziału w innowacyjnym projekcie pt. „Internetowy teatr dla szkół.

Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Bogdańcu została wytypowana przez Ośrodek TVP Technologie, Teatr  im. J. Słowackiego w Krakowie oraz Oddział Terenowy TVP Gorzów Wlkp. do udziału w innowacyjnym projekcie pt. „Internetowy teatr dla szkół.

Wykorzystując nowoczesne technologie i spełniając określone kryteria techniczne, dnia 29 października 2012r., o godzinie 10.00,
w wytypowanych szkołach w całej Polsce odbywała się transmisja przedstawienia teatralnego pt. „Czarnoksiężnik z krainy Oz” emitowanego na żywo za pośrednictwem Internetu.
Uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl reżyserowany przez Jarosława Kiliana, z muzyką słynnego kompozytora i wokalisty Grzegorza Turnaua.
Opowieść o niezwykłych przygodach Dorotki i jej przyjaciół w tajemniczej krainie Oz, wprowadziła widzów do atrakcyjnej scenicznie zabawy przy niepowtarzalnym wykorzystaniu "świata komputerów" i bogactwa technologii informacyjno-komunikacyjnej.

Opracowanie: mgr Dorota Fabianowicz